inHERA Capital'dan haberler

inHERA Capital - News
Ekonomist / Daha fazla şirket daha aza satıldı
17.01.2016
Ekonomist 2015’te gerçekleşen şirket birleşme ve satın alma işlemlerini konu alan raporunda inHERA Capital Kurucu Ortağı Levent Bosut’un görüşlerine de yer verdi. Türkiye’deki yatırım iklimine dair görüşlerine yer verilen Bosut, satın alma & birleşme işlemlerinde öne çıkan sektörlere ve yıl içinde gerçekleşmesi beklenen özelleştirmelere dair açıklamalarda bulundu.
Devamı
inHERA Capital - News
Levent Bosut 5. Türkiye Özel Girişim Sermayeleri ve Şirket Birleşmeleri Forumu’na katıldı
21.05.2015
Levent Bosut, 21 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul’da düzenlenen 5. Türkiye Özel Girişim Sermayeleri ve Şirket Birleşmeleri Forumu’nda, Özel Girişim Sermayeleri’nin yaptıkları yatırımlardan çıkış (exit) olanaklarının tartışıldığı panelde yer aldı. Panel sırasında, yerel ve global piyasalarda Exit ile ilgili istatistikleri ve kişisel tecrübelerini paylaştı. Konuşmasında, iyi firma seçimi, şirket yapılandırması, hazırlık, zamanlama, şans, iyi danışmanlık vb. başarılı bir Exit için elzem olan etmenleri dinleyicilere ve diğer katılımcılara gösterdi.
Devamı
inHERA Capital - News
Türkiye’de Satın Alma Finansmanı ve Özel Sermaye Fonu Konferansları
Euromoney tarafından her yıl organize edilen Türkiye’de Satın Alma Finansmanı ve Özel Sermaye Fonu Konferansları’nın 5.si Şubat 2015’te İstanbul’da düzenlendi. Bu seneki konferansta firmamızdan Charles Jaubert (VP), “Türkiye’de özel sermaye fonlarının yapacağı işlem sayısının yakın gelecekte nasıl değişeceği ve yüksek potansiyelli şirketlerin fon yatırımına hazırlanma sürecinde yatırım bankacılarının aktif rolü” konulu panelin moderatörlüğünü yaptı.
Devamı
inHERA Capital - News
M&A International Sonbahar 2014 Konferansı
Altı ayda bir düzenlenen ve dünyanın dört bir yanındaki M&A International üyelerini bir araya getiren 63. M&A International Konferansı Paris'te düzenlendi. M&A International bu etkinliğin yanı sıra 14. Mid-Market Forum'u da düzenledi. Bu etkinlik çerçevesinde, 90 yatırımcı adayı M&A International'dan 180 yatırım bankacısıyla, gelecekte yapacakları satın almalar üzerine birebir görüşmeler yaptı. Ayrıca bu toplantı sırasında 2 yeni üye daha M&A International ailesine katıldı.
Devamı