Takım

Seniz Yarcan
Şeniz Yarcan - Consultant
linkedin Seniz Yarcan

Şeniz Yarcan, yönetim danışmanlığı, sermaye piyasaları, yatırım bankacılığı ve dünya çapında finans kurumları ve yatırım fonu yöneticileri ile uluslararası ilişkiler alanlarında 28 yılı aşkın deneyime sahip bir yatırım bankacısıdır.

Kariyerine 1988 yılında TSKB Hazine departmanının kuruluşunda başlayan Yarcan, yurt içi ve yurt dışı “para, sermaye, döviz ve türev piyasalarında” yetkinleşmiştir. 2004 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak atandıktan sonra Finansal Kurumlar, Bahreyn Şubesi, Yatırımcı İlişkileri ve Varlık Yönetimi bölümlerini kurdu ve Kurumsal Finans ve Sermaye Piyasaları bölümlerini yeniden yapılandırdı. Hisse senedi ve tahvil birincil piyasa işlemlerinde uzmandır. Emlak GYO, Aksa Enerji ve TSKB GYO halka arz işlemlerinin yanı sıra bazı önemli özelleştirme işlemlerinde proje lideri olarak çalışmış ve birçok tahvil ihracını kapatmıştır.

2012 yılında Türkiye'nin ilk aracı kurumu olan Yatırım Finansman Menkul Kıymetler Genel Müdürlüğü'ne atanan Yarcan, şirketin sağlıklı bir şekilde yapılandırılmasına öncülük etti. 2016 yılı sonunda emekli olduktan sonra, bazı saygın şirketlerde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır ve halen belirli firmalara finansman danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümü mezunudur.