inHERA Capital ekibinin bugüne kadar yer aldığı işlemlerin bir kısmı aşağıdadır:

Sonuç bulunamadı.
inHERA Capital Track Record
Monopoli Sigorta’nın EMF Capital Partners’e satışı

Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) ve Merkez & Doğu Avrupa ülkelerindeki finansal kuruluşlara yatırım yapan İngiltere merkezli özel sermaye fonu EMF Capital Partners, İstanbul’un önde gelen sigorta acentesi Monopoli Sigorta’nın önemli miktarda hissesini satın almıştır. Monopoli Sigorta yenilikçi MonoPolicy ürünü aracılığıyla bireysel ve kurumsal müşterilerine hayat - dışı sigorta poliçeleri sunmaktadır. Bu ortaklık;  Monopoli Sigorta’nın yenilikçi hizmet ve servisleri, müşteri dostu ve etkili satış stratejisi, gelişmiş IT altyapısı ve alt acenteleri konsolide eden iş modeliyle son yıllarda gerçekleştirdiği büyümeye ivme kazandıracaktır. İşlem sonrası Monopoli Sigorta, kurucu ortaklar tarafından yönetilmeye devam edecektir.

Monopoli Sigorta'nın ve hissedarlarının finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Autoking’in General Automotive Services BV’ye satışı

inHERA’nın 2013 yılında, hisselerinin 50%’sini Pera Capital Partners’a satması konusunda Türkiye’nin önde gelen oto-servis sağlayıcısı olan AutoKing’in kurucu ortaklarına verdiği danışmanlık hizmeti sonrasında, inHERA 2015’te, şirket kurucularının kalan hisselerinin de yeni yatırımcıya satılmasına aracılık etti ve ilgili tüm taraflara işlemi en doğru şekilde yapılandırmak üzere destek verdi. Yeni yatırımla birlikte Autoking, başarılı iş modelini, yeni ürünlerde ve yeni pazarlarda uygulamaya devam ederek sektördeki öncü konumunu sürdürmeyi hedeflemektedir.

Autoking'in ve hissedarlarının finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Türkiye'nin lider ev dışı tüketim distribütörü Koza Gıda'nın hisselerinin Darby Private Equity ve Pera Capital Partners'a satışı

Türkiye’nin  önde gelen yüksek kaliteli ve katma değerli gıda ürünleri, pasta yapım malzemeleri ve destek ekipmanları ürünleri dağıtıcısı Koza Gıda’nın önemi miktardaki hissesi Darby Private Equity ve Pera Capital Partners'a satıldı. Bir ev dışı tüketim dağıtıcısı olarak Koza Gıda, HoReKa (otel, restoran, kafe), pastane, catering firması, sinema salonu ve perakende mağazalarının yanı sıra distribütörlere ve toptancılara da ürün sağlamaktadır. Bu ortaklık, Koza Gıda’nın satışlarını daha analitik bir yaklaşımla geliştirmesini sağlayacak ve kurumsallaşma çalışmalarına ivme kazandıracaktır.

Koza Gıda'nın ve hissedarlarının finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Türkiye'nin en büyük oto bakım ve onarım şirketi Autoking'in Pera Capital'a satışı

Türkiye odaklı özel sermaye fonu Pera Capital Partners, Türkiye’nin en büyük bağımsız oto onarım ve bakım şirketi olan Autoking ile ortaklık kurmuştur. Autoking, kurulduğu günden itibaren sigorta şirketleri ve araç sahiplerine küçük ve orta ölçekli hasarların onarımında kendi geliştirdiği hızlı onarım teknikleri ile hizmet vererek sektörün öncü şirketi olmuştur. Bu satış Autoking'in, Türkiye’deki lider konumunu pekiştirerek devam ettirmesi ve yurtdışına açılarak bölgesel oyuncu olması yolunda yardımcı olacaktır.

Autoking ve hissedarlarının finansal - stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Genç Boya markasının sahibi Kayalar Kimya’nın Bancroft’a satışı

Türkiye endüstriyel mobilya boyası ve vernik sektörünün lideri Kayalar Kimya’nın önemli orandaki hissesi, orta ölçekli firmalara yatırım yapmayı hedefleyen özel sermaye fonu Bancroft’a satıldı. Kayalar Kimya ahşap ve inşaat boyaları ağırlıklı olarak geniş bir yelpazede boya üretimi ve dağıtımı gerçekleştirmekte olup, aynı zamanda özel kimyasalların da dağıtımını yapmaktadır. Genç markası ile ahşap boyalarında Türkiye lideri olan Kayalar Kimya ürünlerini 40 ülkeye ihraç etmektedir. Kayalar Kimya’nın grup cirosu 2009 itibarıyla 70 milyon Euro'yu geçmiştir.

Kayalar Kimya ve hissedarlarının finansal - stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Lider ev dışı tüketim tedarikçisi G2M'in Actera'ya satışı

Türkiye'nin önde gelen özel sermaye fonlarından Actera, otel, restaurant ve catering firmalarına gıda ve gıda dışı ürünlerin dağıtımını yapan G2M'in çoğunluk hissesini almıştır. G2M, ulusal ve uluslararası markalara ait çeşitli gıda, tüketim ve temizlik ürünlerinin dağıtımını yapmaktadır.

G2M hissedarlarına finansal ve stratejik danışmanlık

inHERA Capital Track Record
Lider elektrikli ev aletleri şirketi Arzum'un Ashmore'a satışı

İki güçlü marka ile birlikte Türkiye'nin lider elektrikli ev aletleri şirketi olan Arzum'un çoğunluk hissesi Ashmore Özel Sermaye fonuna satılmıştır. Arzum, sekiz temel ürün grubu altında toplanmış 130’u aşkın ürün çeşidini, yaygın satış kanalları vasıtasıyla ülke genelinde pazarlamaktadır.

Arzum'un danışmanı - inHERA ekibinin projeye katkısı sınırlıdır

inHERA Capital Track Record
SFA'nın ADM (Asian Debt Management) tarafından finansal yeniden yapılandırılması

SFA Soğutma, Hong Kong merkezli Asian Debt Management ile yaptığı yatırım ile finansal yeniden yapılandırılmasını sonuçlandırarak iflas koruma tedbir konumundan başarıyla çıkmıştır. Bu süreçte yatırımcılar firma borçlarını alacaklılardan iskontolu bir şekilde satın almış, hisse alımı ile şirkete ortak olmuş, şirkete uzun vadeli borç ve sermaye artırımı yoluyla finansman sağlamıştır. Firmanın stratejik ortağı, Avusturyalı AHT de şirkete işletme sermayesi sağlamış, teknik desteğini artırmıştır. Ticari buzdolapları ve dondurucular sektöründe üretim yapan SFA 50 milyon Euro üzerinde ciroya ve yılda 350,000 dolap üretim kapasitesine sahiptir. İşlemden 2 yıl sonra SFA stratejik bir yatırımcıya satılarak hem yatırımcılarına hem de hissedarlarına önemli miktarda getiri sağlamıştır.

SFA'nın stratejik ve finansal danışmanı

işlem bir finansal yeniden yapılandırma işlemidir, detaylı bilgi için lütfen tıklayınız

inHERA Capital Track Record
İnternet servis sağlayıcısı ve telekom operatörü Turk.net'in (Önceki ismi ile Netone) Safron'a satışı

Çoğunlukla kurumsal müşterilere hizmet veren, internet servis sağlayıcısı NetOne'ın hisselerinin büyük bir bölümü sermaye artırımı yoluyla bir özel sermaye fonu olan Safron Partners'a satılmıştır. NetOne daha sonra Sabancı Holding'ten Turknet'i alarak önemli bir telekom operatörü haline gelmiştir.

NetOne'ın (şimdi Turknet) stratejik ve finansal danışmanı