inHERA Capital ekibinin bugüne kadar yer aldığı işlemlerin bir kısmı aşağıdadır:

Sonuç bulunamadı.
inHERA Capital Track Record
Luna’nın Landis+Gyr’a satışı

1991 yılında kurulan Luna, yüksek kaliteli gelişmiş ölçüm teknolojisi sağlayan akıllı elektrik ve su sayaçlarında Türkiye pazar lideridir. İzmir’de bulunan üretim tesisleri ve Ar-Ge merkezinde 100’den fazla mühendisi ile 1.000 çalışanı istihdam eden Luna’nın aylık 400.000 adet akıllı sayaç üretim kapasitesi bulunmaktadır. Landis+Gyr, kamu hizmeti sektörüne yönelik entegre enerji yönetim çözümleri alanında global pazar lideridir.2020 mali yılında satışları 1,4 Milyar Dolar’ın üzerine çıkan Landis+Gyr, 30 ülkeye ve 5 kıtada 5.000’in üzerinde çalışan istihdam etmektedir. Bu işlem, Luna'nın yerleşik satış kanalları, ürün portföyü, Ar-Ge uzmanlığı ve üretim kabiliyeti sayesinde Landis+Gyr'in yeni pazarlara erişimini güçlendirecektir.

Luna ve hissedarının finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Ankateks’in sağlık bölümünün Servizi Italia’ya satışı

Hastanelerde kullanılan tekstil ürünleri ve cerrahi aletler için kiralama, çamaşır yıkama ve sterilizasyon hizmetleri sağlama konusunda İtalya’da sektör lideri olan Servizi Italia, Ankateks şirketinin sağlık bölümüne ortak oldu. Varlık, sözleşmeler ve çalışanların transferini içeren bu kompleks ortaklık işlemi, Ankateks’in hızla gelişen Türkiye pazarının sunduğu olanaklardan en iyi şekilde yararlanmasına ve konsolidasyon fırsatlarını değerlendirerek pazar lideri olmasına imkan verecektir.

Ankateks'in ve hissedarlarının finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Muka Metal’in Stryker’a satışı

Amerika merkezli ve dünyanın önde gelen medikal teknoloji şirketlerinden Stryker, Türkiye’de hastane yatağı, sedye ve hasta odası mobilyalarının lider üreticisi Muka Metal’i satın aldı. 2002 yılında hastane yatağı üretimi ile sektöre adımını atan Muka Metal, 2014 yılında Kayseri Serbest Ticaret Bölgesi’nde bulunan dünya standartlarındaki tesisin inşasını tamamlayarak sektörünün önemli üreticilerinden biri konumuna gelmiştir. Bu satın alma ile Stryker, Muka ürünlerini global ürün portföyüne entegre ederek Türkiye ve Latin Amerika pazarı başta olmak üzere global hastane yatakları pazarındaki konumunu güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Muka'nın ve hissedarlarının finansal - stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Türkiye'nin önemli danışmanlık firması Cluster Alliance'ın İtalyan Business Integration Partners (BIP)'e satışı

Merkezi İtalya'da bulunan, 1000'den fazla çalışanıyla 10 ülkede danışmanlık faaliyetleri gösteren Business Integration Partners (BIP), Türk butik stratejik danışmanlık firması Cluster Alliance'ın çoğunluk hissesini satın aldı. Bu hisse devri sonrasında Cluster Alliance faaliyetlerini BIP Türkiye olarak, kurucu hissedarlarının aktif yönetimi altında devam ettirecektir.

Cluster Alliance'ın finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Türkiye'nin e-ticaret alanındaki lider lojistik servis sağlayıcısı OGLI'nin Arvato Bertelsmann tarafından satın alınması

OGLI e-Solutions Platform, Otto Grup ve Limango Türkiye tarafindan Bertelsmann'ın firmalara ticari hizmetler sunan kolu Arvato'ya satıldı.

OGLI 2012'de Türkiye'nin e-ticaret lojistik alanında uzmanlaşan ilk firması olarak kuruldu. O günden beri de sipariş yönetimi, tedarik, depolama vb. alanlarda sağladığı yüksek katma değerli hizmetlerle Türk e-ticaret sektörünün gelişiminde büyük bir rol aldı.

Arvato, uluslarası medya devi Bertelsmann'ın %100 iştirakidir. Bertelsmann 2013'te 50 ülkede 100,000 çalışanıyla yaklaşık 16 milyar Avro'luk cirodan 1.8 milyar Avro FVÖK kazandı. Arvato, global bir ticaret hizmetler sunucusu olarak 40 ülkede farklı sektörlerdeki müşterilerini desteklemektedir.

2004'te Türkiye'ye gelen Arvato, bugün 7 merkezde 20.000 çalışanıyla enerji, medya, telekom, e-ticaret sektörlerindeki Türk firmalarına müşteri ilişkileri yönetimi, tedarik hattı yönetimi ve bilgi teknolojisi hizmetleri alanlarında en üst kalitede hizmetler sunmaktadır.

Arvato Bertelsmann'ın finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Rosti Grup Türkiye'nin lider plastik kalıp üreticisi Tebplast Plastik'i satın aldı

İsveçli Rosti Grup, İsveç'li enjeksiyonla kalıplanmış plastik üreticisi, plastik kalıp sektörünün Türkiye'deki öncü firmalarından Tebplast Plastik San.Tic. A.Ş'nin çoğunluk hissesini satın aldı. Tebplast'ın bugün itibariyle 110 çalışanı bulunmaktadır.  

Rosti bu işlemle, 2016'da 600 milyon Avro ciro hedefine bir adım daha yaklaşmıştır. Bu satın alma sonrasında, Teber ailesi Tebplast'ta ortak olarak yer almaya devam edecek ve Tebplast da Tebplast Rosti adıyla Rosti'nin bir iştiraki olarak hayatına devam edecektir.

Rosti Grup'un finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Anele'nin Netlog Lojistik'e satışı

Lojistik pazarında lider olan Netlog Lojistik Grubu, gıda ve gıda dışı ürünlerin zor noktalara, havayolu ve gemi kumanyacılarına toptan satışı, dağıtımı ve tedarik zinciri yönetimi konusunda geniş bir coğrafyada hizmet veren Anele'nin %80 hissesini satın almıştır.

Anele'nin ve hissedarlarının finansal - stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Inform'un Legrand'a satışı

Dünyanın önde gelen elektrik ürünleri ve sistemleri üreticilerinden Fransa merkezli Legrand, Türkiye kesintisiz güç kaynağı (KGK) sektörünün lideri, Inform Elektronik’i satın almıştır. Inform Elektronik KGK, elektronik voltaj regülatörleri, DC dağıtım çatıları, invertörler, rack kabinleri ve diğer elektrik ürünleri ile elektronik donanım ürünleri tasarlayıp, üretip satmaktadır.

Inform hissedarlarının finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
İçkale Enerji (Kemah)'ın Akenerji'ye satışı

İçkale Grup'un enerji üretim şirketi olan ve 165 MW gücündeki Kemah HES lisansına sahip olan İçkale Enerji, Türkiye'nin önde gelen enerji üretim şirketlerinden Akenerji'ye satılmıştır.

İçkale Grup'un finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Scholler Arca'nın Galsan'dan Scholler'e satışı

Galsan, Scholler Arca Türkiye'deki %50 oranındaki hissesini yeniden kullanılabilir konteyner sistemlerinde uluslararası bir uzman olan Scholler Arca Sistem'e satmıştır.

Galsan'ın danışmanı

inHERA Capital Track Record
Düfa'nın Kayalar Kimya'ya satışı

Türkiye endüstriyel mobilya boyası ve vernik sektörünün lideri Kayalar Kimya, inşaat boyaları sektörünün önde gelen firması Düfa - Meffert'in %50 hissesini, Almanya'nın uluslararası boya firmalarından Meffert AG'den satın almıştır. 2005 yılında Kayalar Kimya -Meffert AG ortaklığıyla kurulan Düfa, dekoratif inşaat boyaları sektöründe Türkiye'nin önde gelen firmalarından biri haline gelmiştir. Yapılan anlaşma çerçevesinde Kayalar Kimya, Düfa markasının Türkiye dahil 20 ülkedeki üretim ve satış haklarını almıştır. Kayalar'ın cirosu 2009 itibarıyla 70 milyon Euro'yu geçmiştir.

Alıcı taraf olan Kayalar Kimya'nın danışmanı

inHERA Capital Track Record
Melet Enerji'nin Kalyon Grubu'na satışı

Kalyon Grubu, İçkale Grup'tan 28 MW HES lisansı sahibi Türk menşeili inşaat ve enerji şirketi Melet Enerji'yi satın almıştır.

Satıcı olan İçkale Grup'un finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
iMeter'in Dresser'a satışı

Dünyanın önde gelen, global enerji piyasalarına yönelik altyapı ürünleri tedarikçisi Dresser Inc., doğalgaz ekipmanları üreticisi iMeter'i satın almıştır. Kale Holding'in Hollanda merkezli iştiraki olan iMeter B.V., rotary ve turbin ölçüm cihazları ve doğalgaz endüstrisi için ölçüm ekipmanları ve kalibrasyon sistemleri tasarım, üretim, pazarlama ve satışını gerçekleştirmektedir. iMeter B.V. yenilikçi ürün tasarım becerisi ve mühendislik tecrübesiyle sektöründe öne çıkmaktadır. Bu son derece karmaşık satış sürecinde, alıcılar arasında rekabet yaratıp, Türkiye’deki müvekkilimizle, farklı çıkarları olan Hollandalı ortakları arasında koordinasyonu sağlayarak işlemi sonuçlandırdık.

Satıcı olan Kale Grup'un finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Alfa Çelik'in Zeman'a satışı

Alfa Sınai Yatırım (AlfaÇelik), Avrupa'nın önde gelen çelik yapı hizmet sağlayıcılarından Zeman International (Zeman) tarafından satın alınmıştır. Alfa Çelik Türkiye'nin yapısal çelik sektörünün önde gelen tasarım ve üretim firmaları arasındadır.

Alfa Çelik'in satış tarafı ve finansal stratejik danışmanı

Bu işlem bir finansal yeniden yapılandırma işlemidir, detaylı bilgi için lütfen tıklayınız

inHERA Capital Track Record
Emsan'ın Karaca'ya satışı

Önde gelen mutfak eşyası markası Emsan, Karaca tarafından satın alınmıştır.

Satıcının danışmanı

inHERA ekibinin projeye katkısı sınırlıdır

inHERA Capital Track Record
SFA'nın Frigoglass'a satışı

Türkiye’nin önde gelen endüstriyel soğutucu üreticisi SFA Soğutma’nın %86 hissesi dünyanın lider içecek soğutucuları üreticisi Frigoglass tarafından satın alınmıştır. Bu işlemden iki yıl önce, SFA derin bir finansal darboğazda olup, yüksek borçluluk seviyesini devam ettiremeyecek varlık ve nakit akımı sonucunda iflas etmek üzereydi. O zaman şirket çabalarımızla ve getirdiğimiz yatırımcıyla finansal olarak yeniden yapılandırılıp, kurtarılmıştı.

SFA'nın finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Gama Enerji'nin GE Enerji'ye satışı

Gama, Gama Enerji'nin %50'sini GE Enerji'ye satmıştır.

Gama'nın danışmanı

inHERA ekibinin projeye katkısı sınırlıdır

inHERA Capital Track Record
Estap'ın Legrand'a satışı

Dünyanın önde gelen elektrik ürünleri ve sistemleri üreticilerinden Fransa merkezli Legrand, bilişim ve elektronik sektörlerinde kullanılan, 19 inç raf ve kabinet üreticisi Estap’ı satın almıştır.

Estap'ın finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
PDF Corporate Finance hisselerinin %100'ünün TAIB Yatırım Menkul Değerler'e satışı

Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz en önemli işlemlerden biri kendi kurumsal finansman şirketimiz olan PDF Corporate Finance'i Bahreynli bir yatırım bankası olan TAIB'e satmak oldu. Bu sebeple de bir işadamının şirketini satmasının onun için ne anlama geldiğini ve tüm işlem boyunca müvekkillerimizin neler hissettiğini çok yakından biliyor ve anlıyoruz.

inHERA Capital Track Record
Telecom Italia'nın %40.5'lik hissesinin Türk Telekom'a satışı

Türk Telekom'un danışmanı

inHERA ekibinin projeye katkısı sınırlıdır

inHERA Capital Track Record
Akzo Nobel'e ait olan DYO Matbaa Mürekkeplerinin Yaşar Holding'e satışı

Dünyanın en büyük boya ve özel kimyasallar şirketi olan Akzo Nobel, Türkiye'nin boya mürekkepleri sektöründe lider ismi DYO Matbaa Mürekkepleri'ndeki %43.5'lik hissesini Yaşar Grup'a sattı.

Akzo Nobel'in finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Yurtiçi Lojistik ve Tibbet & Britten arasında ortaklık

Arıkanlı Holding'ten Yurtiçi Lojistik'i almak için Tibbet & Britten ve Yurtiçi Grubu arasında ortaklık kurulmuştur. Tibbet & Britten Group Plc İngiltere'de kurulan bir lojistik şirketidir. Yurtiçi Lojistik işleminden sonra, T&B 2004 yılında Exel tarafından, Exel de sonrasında Deutsche Post tarafından satın alınmıştır.

Arıkanlı Holding ve Yurtiçi Lojistik'in finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Protek'in SnT'ye satışı

Bilişim sektöründe danışmanlık, çözüm ve hizmet sağlayıcısı olup 22 ülkede 80 şubesi ile faaliyet gösteren ve merkez ofisi Viyana'da olan S&T girişim grubu, Türkiye'de orta ölçekli bir sistem entegrasyon sağlayıcısı olan Protek'i satın almıştır.

Protek ve sahibinin finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Çin menşeili meyve işleme firmasının azınlık hissesinin Ersu tarafından satın alınması

Ersu'nun finansal ve stratejik danışmanı

inHERA ekibinin projeye katkısı sınırlıdır

inHERA Capital Track Record
Barkod ve Porcan'ın birleşmesi

Nexus 2002 yılında Türkiye'nin Otomatik Veri Toplama endüstrisinde lider iki şirketi olan Barkod (1988'de kuruldu) ve Porcan'ın (1986'da kuruldu) birleşmesi ile kurulmuştur. Türkiye'deki ilk gerçek birleşme işleminden sonra, Nexus iki şirketin derin tecrübelerini, kaynaklarını ve bilgi birikimini tek çatı altında toplamıştır. Birleşmeden sonra Nexus, Otomatik Veri Toplama, Tedarik Zinciri Yönetimi, Varlık Yönetimi, Saha Servis Yönetimi alanlarında çözümler sunarak üretim, lojistik, hızlı tüketim, perakende, finans, telekomünikasyon, sağlık ve idari sektörlerde de birçok farklı şirkete hizmet sağlamaktadır.

Barkod hissedarlarının danışmanı

inHERA Capital Track Record
Promakro'nun Bilgitaş'a satışı

Türkiye'de yerleşik bilişim sektörü dağıtım şirketi olan Promakro, Bilgitaş Grubu tarafından alınmıştır.

Promakro hissedarlarının danışmanı

inHERA ekibinin projeye katkısı sınırlıdır

inHERA Capital Track Record
İştiraklerinden SİKA DETEKS Yapı Kimyasalları A.Ş. hisselerinin Sika tarafından satın alınması

Sika'nın finansal ve stratejik danışmanı

inHERA Capital Track Record
Barkod hisselerinin Datamedia'ya satışı

Bilişim sektörü ürünleri dağıtım ve entegrasyon alanında faaliyet gösteren ve Yunanlı (Macklay International NV aracılığıyla) bir şirket olan Datamedia, lider otomatik tanıma ve veri toplama ekipmanları distribütörü Barkod'un %50 hissesini, hisse satışı ve sermaye artırımı yoluyla satın almıştır.

Barkod hissedarlarının danışmanı

inHERA Capital Track Record
Panda Big Bag'in özel yatırımcılara satışı

Sanayi tipi çuval üreticisi olan Panda Big Bag özel yatırımcılara sermaye artırımı yöntemiyle satılmıştır.

Panda'nın danışmanı